Darmowa dostawa przy zakupach o wartości powyżej 250 zł

Polityka prywatności

Polityka prywatności

OBSŁUGA KLIENTA

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). Szanujemy prawo i Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W zależności od tego, czy jesteś subskrybentem newsletterów: Sobieski biżuteria i zegarki oraz Verona, czy robisz po prostu zakupy na Sobieski-bizuteria.pl i Sobieski-zegarki.pl dotyczą Cię inne części Polityki prywatności. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy.

Administrator danych – kto nim jest

Administratorem danych są spółki: Sobieski Crown sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie pod adresem: ul. Zarzecze 9/7, 30-134 Kraków – właściciel Sobieski-bizuteria.pl i Sobieski-zegarki.pl i YES Biżuteria S.A. z siedzibą w Poznaniu, przy ul. Świerzawskiej 1. do której należy marka Verona . Udostępnione przez Ciebie dane, jeśli wyraziłeś na to zgodę, przetwarzamy również w celach marketingowych. Cele te obejmują w szczególności przedstawianie Tobie ofert i promocji, które wierzymy, że mogą Cię zainteresować, jak również innych informacji promujących marki i produkty oferowane przez Sobieski biżuteria i zegarki. Zależy nam, aby treści, które będziemy Ci prezentować na naszej stronie lub w newsletterze były dopasowane do Twoich zainteresowań, dlatego stosujemy zautomatyzowane mechanizmy przetwarzania informacji tzw. profilowanie. Zaznaczamy jednak, że w żadnym przypadku nie stosujemy tych mechanizmów do automatycznego podejmowania decyzji, czyli akcji, które miałyby mieć wpływ na dostępność i możliwość skorzystania przez Ciebie z oferowanych przez nas usług.

Kto ma dostęp do Twoich danych?

Twoje dane osobowe będą udostępniane tylko naszym zaufanym partnerom, będącym podwykonawcami naszych usług, czyli firmom, przetwarzającym Twoje dane na nasze zlecenie. Mogą to być, np. firmy analizujące ruchy użytkowników na naszej stronie internetowej lub świadczące usługi dostosowujące treści strony do Twoich zainteresowań, w tym firmie Brand new Brand Szymon Kozioł NIP PL 8181692097. Twoje dane będą także udostępniane naszym partnerom uczestniczącym bezpośrednio w procesie obsługi sprzedaży, w tym naszym pracownikom i współpracownikom, osobom zarządzającym Salonami Verona i YES czy kurierom. Twoje dane osobowe mogą być także udostępniane organom tj. sądy czy policja – czyli instytucjom upoważnionym do tego z mocy prawa. Nigdy nie przekazujemy Twoich danych, nie sprzedajemy ich ani nie wymieniamy się nimi w celach marketingowych z podmiotami spoza Sobieski Crown sp. z o.o. i YES Biżuteria S.A. Dane przekazywane podmiotom zewnętrznym są używane tylko do świadczenia Ci naszych usług. Nie będziemy przekazywać ani zezwalać na przekazywanie Twoich danych poza terytorium Europejskiego Obszaru Gospodarczego, chyba, że wymagać tego będzie proces świadczenia naszych usług. Przekazując dane osobowe do państw trzecich podejmiemy niezbędne środki do zapewnienia, że przekazanie to będzie zgodne z obowiązującymi przepisami o ochronie danych tzn. odbiorcy danych pochodzić będą z krajów, które zgodnie z decyzją Komisji Europejskiej, zapewniają odpowiednią ochronę danych osobowych lub są odbiorcami ze Stanów Zjednoczonych, którzy certyfikowali zgodność z programem Tarczy Prywatności (Privacy Shield) UE-USA. Podstawy prawne przetwarzania Twoich danych W każdym przypadku przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na podstawie prawnej, na bazie obowiązujących przepisów. Jedną z nich może być konieczność przetwarzania danych do wykonania lub zawarcia umowy, której jesteś stroną. Taką umowę może stanowić regulamin naszego sklepu internetowego Sobieski-bizuteria.pl i Sobieski-zegarki.pl . W przypadku marketingu, w tym profilowania lub procesu rekrutacji podstawą prawną jest Twoja dobrowolna zgoda. W przypadku pozostałych celów, takich jak analityka ruchu lub zapobieganie nadużyciom, podstawą prawną jest uzasadniony interes administratora danych.

Jakie masz prawa?

Twoje prawa w stosunku do danych. Pamiętaj, że w każdej chwili masz prawo do wycofania udzielonej zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Sobieski Crown sp. z o.o. . Możesz również zażądać dostępu do swoich danych – w dowolnym momencie możesz je usunąć, sprostować, ograniczyć ich przetwarzanie lub przenieść. Wystarczy, że wyślesz wiadomość e-mail ze swoim żądaniem na adres: biuro@sobieski-bizuteria.pl . Masz także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego – do Prezesa UODO.

Inspektor Ochrony Danych Osobowych:

Aby zagwarantować, że Twoje dane zawsze będą przetwarzane, w sposób transparentny i zgodny z prawem, wyznaczyliśmy Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Aby skontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych, napisz na adres: biuro@sobieski-bizuteria.pl .

Dlaczego używamy Twoich danych osobowych?

Używamy Twoich danych osobowych do zarządzania zakupami dokonanymi online na Sobieski-bizuteria.pl i Sobieski-zegarki.pl w celu przetwarzania Twoich zamówień i zwrotów oraz wysyłania Ci powiadomień o statusie dostawy lub w przypadku jakichkolwiek problemów z dostawą produktów. Będziemy używać Twoich danych osobowych do zarządzania Twoimi płatnościami. Będziemy też używać Twoich danych do przetwarzania reklamacji i zgłoszeń gwarancyjnych dotyczących produktów. Dzięki danym osobowym możemy Cię zidentyfikować i sprawdzić, czy Twój wiek kwalifikuje Cię do zakupów online, a także potwierdzić Twój adres z podmiotami zewnętrznymi.

 

Sobieski-bizuteria.pl i Sobieski-zegarki.pl

Jakie dane osobowe przetwarzamy?

Będziemy przetwarzać następujące dane osobowe:

 • dane kontaktowe, takie jak imię i nazwisko, adres, adres e-mail i numer telefonu,

 • informacje na temat płatności i historię płatności,

 • informacje na temat zamówień.

Jeśli masz konto na Sobieski-bizuteria.pl i Sobieski-zegarki.pl, będziemy też przetwarzać Twoje dane osobowe przekazane w związku z tym kontem, m.in.:

 • identyfikator konta,

 • historię zakupów.

Na jakiej podstawie prawnej przetwarzamy Twoje dane osobowe?

Sobieski Crown sp. z o.o. musi przetwarzać Twoje dane osobowe, aby być w stanie świadczyć usługi i dostarczać zamówienia, dlatego podstawą przetwarzania w obszarze usług świadczonych przez Sobieski-bizuteria.pl i Sobieski-zegarki.pl będą, w zależności od kategorii zbieranych danych:

 • wyrażona przez Ciebie zgoda,

 • przetwarzanie niezbędne do wykonania umowy – świadczenia usługi,

 • przetwarzanie niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez Administratora.

Jak długo będziemy przechowywać Twoje dane?

W ramach świadczenia usług będziemy przetwarzać Twoje dane tak długo, aż wygaśnie prawna potrzeba korzystania z nich np. wymagania związane z obsługą reklamacji, prawa dotyczące przechowywania dokumentów finansowych i podatkowych, itp. Natomiast po zanonimizowaniu dane te będziemy wykorzystywać w celach statystycznych bez ograniczeń czasowych.

 

Konto na Sobieski-bizuteria.pl i Sobieski-zegarki.pl

Dlaczego używamy Twoich danych osobowych?

Będziemy używać Twoich danych osobowych w celu założenia i prowadzenia Twojego konta na Sobieski-bizuteria.pl i Sobieski-zegarki.pl oraz dostosowywania oferty do Twoich potrzeb i zainteresowań. Będziemy rejestrować Twoje zakupy, a także, jeśli udzieliłeś zgody na newsletter, SMS lub MMS przesyłać Ci informacje na temat oferty, produktów, promocji, konkursów i wydarzeń. Umożliwimy też łatwe aktualizowania takich informacji, jak dane kontaktowe. Będziesz mieć możliwość zachowywania rzeczy w koszyku. Jeśli nie zrezygnujesz z otrzymywania materiałów marketingu bezpośredniego, użyjemy Twoich danych osobowych do wysyłania Ci ofert marketingowych, ankiet oraz zaproszeń – pocztą e-mail, w SMS-ach lub MMS-ach, telefonicznie lub tradycyjną pocztą.

Jakie dane osobowe gromadzimy?

Będziemy przetwarzać następujące dane osobowe, które podasz nam zakładając konto na

Sobieski-bizuteria.pl i Sobieski-zegarki.pl

 • dane identyfikacyjne, takie jak adres e-mail,

 • dane kontaktowe, takie jak imię i nazwisko, kod pocztowy, adres e-mail,

 • data urodzenia,

 • płeć,

 • numer telefonu (jeśli nam go udostępnisz),

 • adres (jeśli nam go udostępnisz),

 • ustawienia konta.

Jeśli dokonasz zakupu, będziemy przetwarzać następujące dane osobowe

 • historię zamówień,

 • informacje na temat dostawy, miejsc zakupów,

 • historię płatności.

Na jakiej podstawie prawnej przetwarzamy Twoje dane osobowe?

Przetwarzanie danych osobowych jest niezbędne do świadczenia usług prowadzenia konta. Gromadzenie Twoich danych osobowych w celu utworzenia i prowadzenia Twojego konta jest wymagane do zrealizowania naszych zobowiązań wynikających z umowy. Jeśli nie przekażesz nam swoich danych osobowych, nie będziemy mogli świadczyć Ci związanych z nim usług, dlatego podstawą przetwarzania w obszarze usług świadczonych przez Sobieski-bizuteria.pl i Sobieski-zegarki.pl będą, w zależności od kategorii zbieranych danych:

 • wyrażona przez Ciebie zgoda,

 • przetwarzanie niezbędne do wykonania umowy – świadczenia usługi,

 • przetwarzanie niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez Administratora.

Jak długo przechowujemy Twoje dane?

Będziemy przechowywać Twoje dane tak długo, jak długo będzie aktywne Twoje konto na Sobieski-bizuteria.pl i Sobieski-zegarki.pl

 

Obsługa klienta

Jak będziemy używać Twoich danych osobowych?

Będziemy używać danych osobowych do przetwarzania Twoich pytań, reklamacji, zgłoszeń gwarancyjnych dotyczących produktów oraz pytań technicznych zgłaszanych pocztą e-mail, przez chat, telefonicznie, w mediach społecznościowych i w Salonach Sobieski Crown sp. z o.o.. Możemy też kontaktować się z Tobą, jeśli wystąpią jakieś problemy z Twoim zamówieniem. Które dane osobowe przetwarzamy? Będziemy przetwarzać dane osobowe, które nam przekażesz, w tym między innymi:

 • dane kontaktowe, takie jak imię i nazwisko, adres, adres e-mail oraz numer telefonu,

 • datę urodzenia,

 • dane i historię płatności,

 • informacje kredytowe,

 • informacje o zamówieniach,

 • numer konta,

 • całą korespondencję na dany temat.

Na jakiej podstawie prawnej przetwarzamy Twoje dane osobowe?

Twoje dane osobowe są przetwarzane na podstawie uzasadnionego interesu Administratora. Jak długo przechowujemy Twoje dane? Rejestry wiadomości e-mail oraz rozmów telefonicznych, korespondencję oraz dane udostępniane w procesie reklamacji będziemy przechowywać maksymalnie przez okres 5 lat.

 

Newslettery Sobieski biżuteria i zegarki oraz Verona

Jaki rodzaj danych osobowych przetwarzamy?

W newsletterach Sobieski biżuteria i zegarki oraz Verona zamieszczamy informacje o nowościach produktowych, naszych ofertach, promocjach, konkursach, wydarzeniach, itd. Nasz newsletter możesz zamówić na stronie Sobieski-bizuteria.pl i Sobieski-zegarki.pl .

Do wysyłki newslettera wykorzystujemy podany przez Ciebie adres e-mail. Jeśli zamówienia subskrypcji dokonujesz na stronie Sobieski-bizuteria.pl i Sobieski-zegarki.pl wymagane jest Twoje potwierdzenie, jako właściciela adresu e-mail.

Na jakiej podstawie prawnej przetwarzamy Twoje dane osobowe?

Przetwarzamy je w celu realizacji umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, a same dane przetwarzamy na podstawie celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez Administratora.

Jak długo przechowujemy Twoje dane?

Twoje dane będziemy przetwarzać przez okres w jakim będziesz zainteresowany, tzn. do czasu wypisania się z newsletterów Sobieski-bizuteria.pl i Sobieski-zegarki.pl oraz Verona.

 

Płatności

Bezpieczeństwo transakcji

Nad bezpieczeństwem płatności kartami kredytowymi czuwa firma Przelewy24. – największa na polskim rynku firma obsługująca płatności elektroniczne realizowane w sklepach internetowych. System autoryzacji kart płatniczych oraz przelewów bankowych w Przelewy24. gwarantuje naszym klientom najwyższy poziom bezpieczeństwa. Poufność transakcji kartami zapewniane jest przez zastosowanie skutecznych zabezpieczeń transakcji – 3D Secure (Verified by VISA oraz MasterCard Secure Code), SSL 128 bitów (Secure Sockets Layer). System zapewnia wysokie bezpieczeństwo również dzięki rozwiązaniu, w którym numery kart płatniczych nigdy nie trafiają do sklepu internetowego i co równie ważne, nigdzie nie są one przechowywane. Możesz mieć pewność, że numer Twojej karty znasz tylko Ty i Twój bank. Bezpieczeństwo transakcji dokonywanych za pomocą przelewów bankowych jest zapewnianie przez zastosowanie 128 bitowego protokołu SSL, jak również przez procedury identyfikacji klienta w banku (login, hasło, hasło jednorazowe). Dokonując przelewu, bezpiecznie logujesz się bezpośrednio na stronie swojego banku. Informacje o Twoim profilu posiada tylko i wyłącznie Twój bank.

*Pracownicy Sobieski-bizuteria.pl i Sobieski-zegarki.pl dysponują jedynie danymi teleadresowymi i adresem, pod który zakupione produkty mają zostać wysłane i na żadnym etapie realizacji zamówienia nie mają dostępu do informacji związanych z numerami kart kredytowych oraz danymi z nimi związanymi.

*Informacje firmy Przelewy24

Cookie

Cookie to mały plik tekstowy, który jest zapisywany na dysku Twojego komputera lub urządzenia mobilnego, a następnie, podczas kolejnych wizyt, pobierany z niego. Jeśli korzystasz z naszych usług, zakładamy że zgadzasz się na używanie plików cookie.

Jak używamy plików cookie?

Trwałych plików cookie używamy do przechowywania informacji o Twojej preferowanej stronie startowej oraz przechowywania Twoich danych, jeśli klikniesz opcję “OK, rozumiem”. Będziemy też używać plików cookie do zapisywania Twoich ulubionych produktów. Plików cookie sesji używamy na przykład, kiedy użytkownik skorzysta z funkcji filtrowania produktów, a także do sprawdzenia, czy jest zalogowany lub czy włożył do koszyka jakiś produkt. Używamy zarówno naszych plików cookie, jak i plików cookie podmiotów zewnętrznych w celu gromadzenia statystyk oraz danych użytkowników w formie zagregowanej oraz indywidualnej, a także narzędzi analitycznych do optymalizacji naszej strony i przedstawiania oferty interesującej dla użytkownika. Niektóre pliki cookie podmiotów zewnętrznych są dodawane przez usługi, które są dostępne na naszych stronach, ale znajdują się poza naszą kontrolą. Te pliki cookie są dodawane przez serwisy społecznościowe, takie jak Twitter, Facebook czy Vimeo i są powiązane z możliwością użytkownika do udostępniania treści w serwisach, których ikony są widoczne na stronie.
Używamy także zewnętrznych plików cookie, które monitorują, w jaki sposób użytkownik korzysta z innych witryn – dzięki czemu możemy też udostępniać materiały marketingowe na innych stronach/w innych kanałach komunikacji.

Jaki rodzaj danych osobowych przetwarzamy?

Kiedy zalogujesz się na swoje konto, będziemy łączyć Twój identyfikator plików cookie z danymi osobowymi przesłanymi i zbieranymi w związku z Twoim ruchem na Sobieski-bizuteria.pl i Sobieski-zegarki.pl lub kontem.
Na jakiej podstawie prawnej przetwarzamy Twoje dane osobowe? Będziemy łączyć Twoje pliki cookie z Twoimi danymi osobowymi, tylko jeśli zalogujesz się do swojego konta, wówczas dane będą przetwarzane na mocy naszego uzasadnionego interesu.

Ważne informacje dotyczące polityki cookies

*Administrator danych automatycznie zbiera informacje zawarte w plikach cookies, czyli niewielkie informacje tekstowe, takie jak m.in. data połączenia z serwisem oraz adres IP urządzenia, przechowywane na urządzeniach końcowych (np. komputerze, laptopie, tablecie lub smartfonie) osób korzystających z serwisów na : www.sobieski-bizuteria.pl
*Celem cookies jest:

 • dostosowanie zawartości strony internetowej www.sobieski-bizuteria.pl do indywidualnych preferencji i potrzeb Użytkownika,
 • optymalizacja korzystania ze stron,
 • tworzenie zagregowanych statystyk służących poprawie funkcjonalności stron, ich struktury i zawartości,
 • zapewnienie bezpieczeństwa świadczenia usług drogą elektroniczną, w tym utrzymanie sesji Użytkownika Serwisów po zalogowaniu i rozpoznanie Użytkownika korzystającego przy kolejnej sesji,
 • ułatwienie przeglądania zasobów stron internetowych przy kolejnych wizytach,
 • wyświetlania reklamy behawioralnej mającej dostarczać Użytkownikom treści reklamowej dostosowanej do ich zainteresowań lub profili, mogą być używane również do wyświetlania reklam poza stronami Serwisów (także z wykorzystaniem tzw. third party cookies).

Pliki cookie stron trzecich są używane do retargetowania reklam i reklamy behawioralnej. Dodając znaczniki do strony, reklamodawcy mogą śledzić Użytkownika w sieci, gdy odwiedza on różne strony internetowe. Pozwala to reklamodawcom na stworzenie profilu Użytkownika na podstawie jego nawyków wyszukiwania, dzięki czemu mogą oni dostarczać bardziej odpowiednie treści.
*Ze względu na niezbędność do realizacji usługi są wykorzystywane 3 rodzaje plików cookies:

 • Niezbędne – absolutnie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania witryny lub funkcjonalności z których Użytkownik chce skorzystać. Przechowywane na urządzeniu 1 dzień.
 • Analityczne – zwane statystycznymi – zbierają informacje o tym, jak często strona internetowa jest odwiedzana i jak się z niej korzysta. Te zagregowane i anonimowe informacje służą do ulepszania zawartości i wydajności strony – bez zgody nie jest to możliwe. Przechowywane na urządzeniu do 2 lat.
 • Reklamowe – zwane też marketingowymi – pozwalają na wyświetlanie reklam dopasowanych do profilu Użytkownika odwiedzającego stronę. Na podstawie historii przeglądania budowane są profile, które udostępniane są partnerom reklamowym, aby spersonalizowane reklamy wyświetlały się na innych stronach. Przechowywane są przez okres 1 roku.

*Ze względu na czas przez jaki cookie będzie umieszczone w urządzeniu końcowym Użytkownika:

 • Sesyjne – tymczasowe, które pozostają w pamięci przeglądarki Użytkownika do momentu opuszczenia strony internetowej www.sobieski-bizuteria.pl – są one obowiązkowe dla poprawnego działania wybranych aplikacji i poprawnego wyświetlania zawartości serwisu,
 • Stałe – wykorzystywane w celu uatrakcyjnienia strony dla Użytkownika, nie są kasowane po zamknięciu i są przechowywane na urządzeniu Użytkownika między sesjami. Służą m.in. do zapamiętywania preferencji Użytkownika podczas korzystania ze strony lub do wyświetlania spersonalizowanych reklam.

*Pliki cookies nie zawierają danych kontaktowych Użytkownika serwisu www.sobieski-bizuteria.pl
*Użytkownik sam decyduje o tym, które pliki cookies i w jaki sposób są zapisywane, poprzez ustawienia przeglądarki internetowej (powszechnie używane: Mozilla Firefox, Internet Explorer, Google Chrome, Opera, Safari). Domyślne ustawienia przeglądarek pozwalają na przechowywanie plików cookies.
*Usuwanie plików “cookies” – standardowo oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych domyślnie dopuszcza umieszczanie plików „cookies” na urządzeniu końcowym. Ustawienia te mogą zostać zmienione w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików „cookies” w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym przesłaniu na urządzenie użytkownika. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików „cookies” dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).
*Informujemy, że ograniczenie lub zablokowanie plików cookies może wpłynąć niekorzystnie na wybrane funkcjonalności dostępne na stronie www.sobieski-bizuteria.pl
Pliki cookies zapisywane w urządzeniu końcowym Użytkownika serwisu mogą być wykorzystywane przez zaufane podmioty współpracujące z Sobieski Crown sp. z o.o.

GOOGLE ANALYTICS

Witryna korzysta z Google Analytics, usługi analizy oglądalności stron internetowych udostępnianej przez Google, Inc. (“Google”). Google Analytics używa “cookie”, czyli plików tekstowych umieszczanych na komputerze użytkownika w celu umożliwienia witrynie przeanalizowania sposobu, w jaki Użytkownicy z niej korzystają. Informacje generowane przez cookies na temat korzystania z witryny przez użytkownika (włącznie z jego adresem IP) będą przekazywane spółce Google i przechowywane przez nią na serwerach w wielu krajach na świecie. Więcej o polityce prywatności Google można znaleźć na stronie https://policies.google.com/technologies/partner-sites. Korzystając z niniejszej witryny internetowej, Użytkownik wyraża zgodę na przetwarzanie przez Google dotyczących go danych w sposób i w celach określonych powyżej.
Jeśli Użytkownik chce wyłączyć przesyłanie informacji do tej usługi, może skorzystać z bezpłatnego Dodatku do przeglądarki blokującego Google Analytics.
Polityka prywatności i cookies może ulec zmianie ze względu na:

 • obowiązek wprowadzenia zmian,
 • zmianę przepisów prawa,
 • zakres stosowanych przez serwis plików cookie.